Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя
Як вплине оновлення запорізької Хортиці на економіку регіону
Поделиться

На острові Хортиця продовжується реалізація проєкту «Велике будівництво»

2021 рік став роком старту перетворень на острові Хортиця. Розпочався національний проєкт відродження острову, партнером якого виступає Група Метінвест. До цього року заповідний острів Хортиця був роками у занепаді. Створено сучасну концепцію розвитку острова, згідно якої триває відродження. Острів Хортиця став яскравим прикладом впровадження філософії бєзбар’єрності: для маломобільних груп населення тут розробили зручну для пересування інфраструктуру. Вперше створили айдентику острову. А оновлені локації насичені новими сенсами та атракціями.

Хортиця

Так, «родзинкою» оглядового майданчика на оновленому пагорбі Єдності біля музею історії запорозького козацтва на Хортиці став артоб’єкт «Коло Єдності». 7-метрове металеве кільце символізує сонце, єдність, об’єднання минулого й майбутнього та має ще багато смислових значень.

Хортиця

Єдиним ансамблем з Колом Єдності буде й фасад музею історії запорозького козацтва, реконструкція якого зараз триває.

Тепер мета проєкту – приймати мільйон відвідувачів на рік. Та зробити Хортицю справжнім туристичним магнітом державного масштабу. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла радниця голови Державного агентства розвитку туризму Дар’я Сонячна.

— Сьогодні Метінвест тільки розбудовує Хортицю і це перший етап робіт. Тому якщо говорити про комплекс інфраструктури, яку хоче побачити турист, коли приїжджає на Хортицю, звичайно це на кінець наступного року треба вже очікувати в повному обсязі. Сьогодні дуже багато робіт зроблено для того, що туристу було цікаво і зручно доїхати. Хортиця знаходяться в сакральному місці де є і аеропорт поряд, і зараз уже хороші дороги. Враховуючи те, що проєкт має здаватися до 2024 року, то, звичайно, попереду ще багато робіт. І сьогодні Державне агентство з розвитку туризму так само починає ці проекти, де будуть кав’ярні, зручні вбиральні, зони для мам, інклюзія. Всі зони відвідування та відпочинку мають такими бути, — розповіла Дар’я Сонячна.

Хортица музей

Оновлення запорізької Хортиці позитивно вплине і на економіку регіону, вважає Дар’я Сонячна.

— Оновлення Хортиці — це найкращий, найпотужніший кейс цього року на мою особисту думку. Тому що окрім інфраструктури зробили найпотрібніше — те, що, як правило, не бачать інвестори або меценати, які допомагають. Це бренд. Бренд острову Хортиця, який показує абсолютно всю її потужність. І це величезний вклад саме по маркетингу. Бо дуже часто приходять інвестори, відбудовують якусь територію музею і йдуть. А цей музей все одно не бачать, про нього не знають, туди не їдуть. Це не є комплексна робота. Комплексною роботою є те, коли від будівництва до продажу кінцевому покупцю є повна лінійка робот. І це сьогодні робить команда Метінвесту, — поділилася Дар’я Сонячна.

бренд

Нагадаємо, відродження острову Хортиця реалізується в рамках національної програми «Велике будівництво». Партнером реконструкції об’єкту виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Коло Єдності та пагорб Єдності стали найулюбленішими фотозонами для туристів на Хортиці


Комментарии читателей