Індустріалка - новини Запоріжжя

Возрождение Хортицы, Запоріжжя
Унікальний музей на Хортиці оновить не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію
Поделиться

В музеї на Хортиці оновлять не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію

На Хортиці в рамках державної програми «Велика реставрація» триває масштабна реконструкція. В рамках першого її етапу відновили пагорб Єдності і «Козацьке коло». Тривають роботи по реконструкцїї музею історії запорозького козацтва, який кілька років був зачиненим. Зараз тут змінюють покриття покрівлі — оглядового майданчика.

На цьому об’єкті займаються також заміною каналізації, колодязів, заміною труб, влаштуванням фундаменту. Закінчити ці роботи планують до жовтня.

Музей історії запорозького козацтва оновить не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію. Про це в ефірі телеканалу Україна 24 розповіла кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

Вероніка Селега

— Для того, щоб популяризовувати історію козацтва, потрібно реставрувати одяг, предмети побуту, показувати гордість, характер. Обов’язково має бути такий музей — в Україні він єдиний. І останні 6 років — уявіть — він був закритий, недоступний. Настав час його не просто реанімувати, а в певному контексті переосмислити. Його варто робити таким, щоб він відповідав 21 століттю. Уже почався процес реконструкції музею. Це велика подія, — зазначила Вероніка Селега. — Наступний крок — це інтер’єр і експозиція, яка створюється разом з колективом музею. Але. Незважаючи на те, що реконструкція музею ще триває, на Хортицю вже можна їхати, бо там є, що дивитися. Це оновлений пагорб. Також те, чим славиться Хортиця сьогодні — це унікальна природа. Хортиця — це тріумф природи, і він неймовірний.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

На острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею Запорізького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. У тестовому режимі воно було продемонстроване 23 серпня, у День Державного прапора. Запустити в постійному режимі його планують на свято Покрови, яке відзначають 14 жовтня.

Читайте також: На Хортиці планують створити унікальний музей судноплавства


Комментарии читателей