Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье, Украина
Проєкт відродження запорізької Хортиці презентували на фестивалі в Києві
Поделиться

На фестивалі у столиці презентували проєкт реконструкції острова Хортиця

У Києві проходить фестиваль «Мандруй Україною». На ньому кожен з 24 регіонів України та Автономна Республіка Крим презентують свій туристичний, культурний і гастрономічний потенціал, проводять майстер-класи з традиційних українських ремесел, діляться цікавинками.

Окремо на фестивалі в рамках панельної дискусії представили діяльність Національного заповідника Хортиця та презентували національний проєкт відродження острова, що стартував в 2021 році.

У панельній дискусії взяли участь завідувачка сектору розвитку та планування Національного заповідника Хортиця Альона Пєтрікєй, очільниця консалтингової компанії Big City Lab, експертка з розвитку територій Вікторія Тітова та генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Олександр Мироненко.

панельна дискусія

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Про успішний приклад державно-приватного партнерства розповів генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Олександр Мироненко.

панельна дискусія

— Історія взаємин між комбінатом “Запоріжсталь” та Хортицею дуже давня. Той комплекс “Запорізька Січ”, який ми всі бачимо, був побудоваий у 2004 році за кошти комбінату “Запоріжсталь”. Ми також системно разом з компанією Метінвест робимо підтримуючі заходи, надаємо допомогу заповіднику, музею. Але такої ініціативи, навіть потужної, недостатньо. Мене дуже тішить, що зараз ми відчуваємо таку дуже добру державну підтримку і в плані отримання фінансування додаткового, і в плані сприяння будівництву.

Тобто, ми, як бізнес, маємо дуже гарну експертизу, дуже гарний досвід у будівництві великих об’єктів. І ми із задоволенням цей досвід використовуємо при будівництві цього об’єкту і для нас це не складно в плані організації і використання наших можливостей. Але коли є державна підтримка, це фантастика. Тому я вважаю, ми просто приречені на успіх у цьому проєкті, — зазначив Олександр Мироненко.

Офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня. На даний момент у рамках першого етапу реконструкції інфраструктури острова завершені роботи по облаштуванню «Козацького кола», завершується благоустрій пагорба Єдності, в активній фазі відновлювальні роботи Музею.

— Коли я вперше потрапив на Хортицю, я побачив всі перспективи, які вона має. Це не тільки історико-культурні перспективи, а й спортивна інфраструктура, яку можна там розвивати, перспективи для того, щоб люди відновлювали там своє здоров’я — там дуже багато санаторієв-профілакторієв, які належали великим промисловим підприємствам, але наразі вони занедбані.

Якщо ми зможемо навести лад в документації, в землі, запросити туди інвесторів і будемо відбудовувати ці майданчики, ми там можемо отримати унікальне місце. До Покрови ми плануємо завершити роботи з реконструкції пагорба Єдності, вкрити музей і зробити Козацьке коло.

На наступний рік у нас планується відновлення музею і подальша розбудова території. Ми наразі долучили молодь з Запорізького національного університету, яка теж розробляє свої проєкти. Комбінат “Запоріжсталь” фінансує ці проєкти. Це можливість для студентів на цьому острові своїми руками за кошти бізнесу зробити і поліпшити його інфраструктуру, — розповів Олександр Мироненко.

Очільниця консалтингової компанії Big City Lab, експертка з розвитку територій Вікторія Тітова, під керівництвом якою власне була розроблена концепція відрождення Хортиці, презентувала новий сучасний бренд, який нещодаво отримав острів Хортиця. Він представляє собою не просто логотипи та символи, а захоплюючу графічну подорож легендарним островом. Головний логотип Хортиці визначили всі бажаючі за допомогою онлайн голосування.

Читайте також: У Запоріжжі на найвищій точці Хортиці підняли Національний Прапор — фото


Комментарии читателей