Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя
Наскільки доступний острів Хортиця для людей з інвалідністю
Поделиться

Острів Хортиця стає доступнішим для людей з інвалідністю

Масштабна реконструкція об’єктів на Хортиці розпочалася в цьому році в рамках президентської програми “Велика реставрація”. Літом на острові кипіла робота. Вже завершили реконструкцію «Козацького кола» і провели там два фестивалі — «Родинне коло» і масштабний ZOUND 2021, який зібрав кілька тисяч глядачів. На «Козацькому колі» також розширили автостоянку та зробили нові асфальтовані дороги.

Активно ведуться роботи і в Музеї історії запорозького козацтва. До 14 жовтня там мають завершити облаштування фасаду адмінбудівлі та самого музею, покрівлі добудови, музею і оглядового майданчика.

Після реконструкції острів стане повністю інклюзивним простором. Усі локації, зокрема і пішохідні доріжки, стануть доступними для всіх без винятку.

Продовжуються роботи на Пагорбі Єдності. Він стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом України. Доріжки на ньому сформували під кутом 5º, що дозволяє піднятися на гору людям на візках. А на кожних 800 метрах висоти будуть облаштовані рівні місця для відпочинку. Раніше піднятися на вершину пагорба для людей з інвалідністю було неможливим. Наразі все змінилося. Доріжки на пагорбі викладені з використанням тактильної плитки жовтого кольору, яка дає напрямок людям з поганим зором або сліпим. Зверху на пагорбі планують встановити таблички, на якій шрифтом Брайля буде написана історія козацтва, Дніпрогесу та Запоріжжя. Впродовж усієї доріжки підйому на пагорб облаштоване сучасне освітлення.

Наскільки доступна Хортиця для людей з інвалідністю зараз, в ефірі телеканалу “Україна 24” розповіла художниця, громадська діячка та керівниця театру “Рівні можливості” Маріанна Смбатян.

Маріанна Смбатян

— Я була на Хортиці і піднімалася на пагорб, де встановлений прапор України. Те, які пандуси там встановлені, і яке задоволення можна отримати, піднімаючись, щоб побачити місто з висоти — це дуже здорово. Прекрасні відчуття, непередавані, — поділилася Маріанна Смбатян. — Нещодавно я була на фестивалі «Заунд», який проходив на Хортиці і дійсно переконалася в тому, що стало все дуже доступно.

Там було встановлено спеціальний підйом для людей на візках. В Україні реально дуже мало фестивалів, які проводяться з ось такою зручністю. Зазвичай такі люди як я змушені спостерігати спини інших, а не насолоджуватися концертом. Цього разу ми були нарівні з усіма, і це прекрасно.

Мене радує, що зараз можна доїхати до музею абсолютно спокійно і не переживати, що ти напорешся на якусь ямку або камінь, — розповіла Маріанна Смбатян.

Маріанна Смбатян

Роботи на Пагорбі Єдності планується повністю завершити до середини жовтня. Тут встановлять додаткове освітлення, додадуть поручні різної висоти, дооблаштують схили. Після закінчення реконструкції, на пагорбі біля музею Запорозького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. У тестовому режимі воно було продемонстроване 23 серпня, у День Державного прапора. Також у жовтні основні роботи мають завершити на локації Музею історії запорозького козацтва.

Оновлений острів Хортиця відкриють вже 14 жовтня — у день захисника України та День українського козацтва.

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Визначили головний сучасний логотип острова Хортиця


Комментарии читателей