Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье
Нові дороги та цікаві локації: на Хортиці створюють зручну інфраструктуру для туристів
Поделиться

Туристичний потік на острів Хортиця може збільшитися втричі

Острів Хортиця в Запоріжжі є не тільки найбільшим островом на Дніпрі, а й одним з найбільш мальовничих природних і історичних комплексів. Загальна площа заповідника — близько 2400 га. З них близько 600 га займають плавні — зона абсолютної заповідності.

Кожного року острів відвідують близько 150 тисяч туристів. А вже найбільшим часом це число може збільшитися втричі. Планується, що кількість туристів зросте до 500 тисяч на рік. І все це завдяки масштабній реконструкції, яку почали в цьому році.

В рамках державної програми «Велика реставрація» реконструювали майдан «Козацьке коло». Вийшли на стадію завершення реконструкції пагорба Єдності. На оглядовому майданчику пагорба скоро з`явиться 7-метровий арт-об’єкт «Коло». Його відкриття заплановане на 14 жовтня. Тривають роботи в Музеї історії запорозького козацтва, яких чекали багато років.

Хортиці доступний

Про підвищення туристичної привабливості Хортиці завдяки «Великій реставрації», розповів в прямому ефірі телеканалу «Україна 24» генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

— Процес реставрації Хортиці і розвиток її, як національної пам’ятки, тільки розпочато, тому що Хортиця це колосальний об’єкт. Він в довжину 12 кілометрів і 3 кілометри в ширину. 2021 рік справді став початковим для, власне, таких основних об’єктів. Серед яких є такий об’єкт, як Музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності, Козацьке коло.

Але Хортицю чекає ще розвиток всієї інфраструктури, створення нових об’єктів. В першу чергу мова йде про те, що на Хортиці зберігається унікальна колекція стародавніх кораблів, піднятих з дна Дніпра, які датуються від IX до XIX століття. І цей музей судноплавства теж повинен бути створений на Хортиці, — розповів Максим Остапенко.

Максим Остапенко.

За словами Максима Остапенка, Хортиця — унікальний туристичний магніт і місце для оздоровлення городян, а також гостей Запоріжжя.

— Відповідно, ми потребуємо потужної сучасної інфраструктури і для піших туристів, і для велотуристів. А також водні маршрути необхідно розвивати, — зазначив Максим Остапенко.

На Хортиці вже з’явилася нова дорога, нові пожежні заїзд та виїзд, розширилася стоянка з окремим виїздом. Незабаром на острові планують встановити мережу спостереження. Кошти на це вже виділили з обласного бюджету. Також будуть створені зручні пішохідні доріжки, по яким люди будуть пересуватися по основним туристичним локаціям.

дороги Хортиці

Всі зміни, які відбуваються на Хортиці, відбуваються з дотриманням зонування острова. Тобто, заповідні зони залишаться недоторканими.

Нагадаємо, що 14 жовтня на Хортиці представлять всю реставровану зону від музею козацтва до головного пагорба. А на оновленому «Козацькому колі» проведуть традиційний фестиваль «Покрова на Хортиці», який дуже люблять запоріжці й гості міста.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею історії запорозького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу.

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури і інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

Читайте також: На Хортиці планують відселити місцевих жителів


Комментарии читателей