Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя
Для туристів на Хортиці хочуть створити спеціальну карту
Поделиться

Туристи повинні чітко усвідомлювати, де і які заборони діють на Хортиці

Люди, які приїжджають на Хортицю, повинні чітко знати, де саме які пам’ятки знаходяться. А також розуміти, які заборони діють в різних частинах заповідника. Про це заявив заступник міністра навколишнього середовища та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький в ході третього етапу дискусійної платформи «Хортиця: Видатній історія — велике майбутнє», яка відбулася на базі хаба громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних Дій».

Хортиця обговорення

— Ми як міністерство, розуміємо, що будь-який природно-заповідний фонд в першу чергу створений для того, щоб зберігати унікальні території. У нас природно-заповідний фонд є дотаційним, він фінансується з державного бюджету. Це фінансування є дуже мізерним, тому національні парки на сьогоднішній день практично не розвиваються, — зазначив Олександр Краснолуцький. — Розвиваються тільки «розкручені» парки, зокрема в карпатському регіоні. Але є й інша сторона медалі: через великий потік туристів там знищуються природні території.

Ми безперечно за розвиток туризму. Але він має бути абсолютно контрольованим. Для цього мають бути розроблені певні інструкції для туристів, що можна і чого не можна робити.

Краснолуцький

На території Хортиці знаходиться заказник загальнодержавного значення Дніпровські пороги. Там забороняється зривати рослинність, проводити розорювання, рибальство, полювання. І коли туристи приїжджають на Хортицю, вони мають знати про це.

— Ми зараз займаємося тим, що збираємо інформацію про національні парки та заповідники: що там забороняється, якими маршрутами можна ходити. Вся інформація буде розміщена на сайтах. Їх ми плануємо презентувати на форумі «Україна 30», — поділився Олександр Краснолуцький.

Хортица молоді

За словами Олексанра Краснолуцького, з одного боку, треба створити якісну інфраструктуру для того, щоб люди могли зручно доїхати до Хортиці з будь-якого куточка країни. А з іншого — запровадити туристичну карту з інформацією про цікаві місця Хортиці, щоб турист знав куди саме пойти та що подивитися.

Як писала «Индустриалка», у Запоріжжі підписали меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Метінвестом про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.

Нагадаємо, що зміни на краще стануться завдяки тому, що Хортиця потрапила у зону уваги Президента України та представників центральної влади. Масштабне перетворення острова буде проходити в рамках програми Президента України «Велика реставрація».

Хортиця стане одним з близько 150 об’єктів культурної спадщини та туристичної інфраструктури, які відреставрують і модернізують в Україні. Так, цього року реконструюватимуть музей історії запорізького козацтва та впорядкують Курган єдності України біля нього.

Читайте також: На Хортиці важливо регулярно проводити суботники та природоохоронні акції


Комментарии читателей