Индустриалка - новости Запорожья

Политика, Украина
Президент призвал Верховную Раду ввести военное положение
Поделиться

Президент призвал Верховную Раду ввести военное положение на шестьдесят суток

В связи с нападением российских военных на украинские корабли в Азовском море Президент призвал ввести военное положение. На сегодняшний день два катера — Бердянск и Никополь — и буксир Яны Капу захвачены русскими. Шестеро военнослужащих ранены. По данным Генштаба, связи с ними нет.

Президент разъяснил, что означает военное положение и призвал ветеранов АТО и резервистов быть начеку. Пока всеобщую мобилизацию объявлять не будут. Все военные части Вооруженных Сил и ВМС Украины приведен в состояние повышенной готовности.

— Воєнний стан не означає оголошення війни. Україна ні з ким не планує воювати. Він запроваджується виключно для оборони захисту української землі, нашої території, територіальної цілісності, суверенітету і незалежності країни. Воєнний стан вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності і акту неприкритої агресії відповідно до міжнародного права з боку Російської Федерації.

Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання звільнення української території. Ми маємо намір продовжувати дотримуватися всіх міжнародних зобов’язань включно з мінськими угодами.

Я звертаюся до Верховної Ради з проханням уважно поставитися, зібратися на позачергову сесію. Повірте, сьогодні є всі підстави для того, щоби саме так реагувати. Я дякую народним депутатам які вже підтримали цю необхідність і сподіваюся,  Верховна Рада прийме не відкладаючи відповідальне рішення, — отметил Петр Порошенко.

— Після серії безпрецедентних провокацій Росія здійснила акт агресії проти України. Наразі маємо агресію на території України, а також війну з Росією у нейтральних водах, оскільки цей акт агресії здійснений саме у нейтральних водах. Цей акт агресії, а саме так він має кваліфікуватися за всіма принципами міжнародного права, призвів до поранень наших вояків. Ми весь час контактуємо всіма нашими друзями і партнерами, інформуючи їх про те, що відбувається. Наразі нам дуже важливо не просто скоординована позиція з нашими друзям, не просто заяви, а чітка послідовність дій, що ми будемо робити разом, — сказал министр иностранных дел Украины Павел Климкин.

Верховная Рада будет голосовать за введение военного положения в 16:00. После этого будут окончательные разъяснения, какие именно ограничения ждут украинцев. Президент подчеркнул, что права на мирные собрания и свободу слова ограничиваться не будут.

Читайте также: Что означает введение военного положения


Комментарии читателей