Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Україна
Міський голова Маріуполя розповів про обстріли росіянами гуманітарних коридорів та примусову депортацію
Поделиться

З 13 березня маршрутом Бердянськ-Запоріжжя вже евакуювали приблизно 87 тисяч маріупольців

За перший тиждень повномасштабної війни із Маріуполя виїхали приблизно 100 тисяч населення. Евакуація відбувалася ще потягами, поки була змога. Потім міська влада намагалася евакуйовувати мешканців своїм комунальним транспортом. Але це було дуже складно робити, тому що окупаційні війська рф знищували автобуси і щодня їх ставало все менше і менше. Про це міський голова блокадного Маріуполя Вадим Бойченко розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

«Було 150, потім 100, потім 50, потім 30, 9, 6 і нуль. Так, до 13 березня вони знищили всі наші автобуси і, на жаль, ми залишилися без автопарку, яким ми планували вивозити людей з Маріуполя», – розповів мер Маріуполя.

Пізніше з міста організували евакуацію до Запоріжжя маріупольців, яким пощастило самотужки дістатися на власному транспорті після прискіпливих перевірок на російських блокпостах до Бердянська. З 13 березня цим маршрутом вже евакуювали приблизно 87 тисяч маріупольців.

За словами Вадима Бойченка, сьогодні на узбережжі та інших сусідніх містечках та селищах перебуває близько 70 тисяч маріупольців, які чекають на евакуацію. Також у місті залишається ще близько 130 тисяч населення.

«Але час іде і ситуація дуже змінюється. Російська пропаганда вже працює в нашому місті і це ускладнює процес евакуації. Нам дуже важливо, щоби кожне серце, яке ще б’ється в Маріуполі, мало можливість потрапити на підконтрольну частину нашої держави», — наголосив мер Маріуполя.

За його словами, коли погоджували коридори для евакуації мирних мешканців, російські війська обстрілювали артилерією та «Градами» саме ці шляхи, та на танках намагалися прорватися до Маріуполя. А біля околиці Маріуполя, Мангуша,  вже стоять поліції «ДНР». Вони ще більш безжалісні та прискіпливі до наших хлопців, які виїжджають з міста.

«Коли тоді приїхали наші рятівники двома автобусами – автобуси забрали і побили, а хлопців били, катували та кинули до тюрми. Ми їх звідти витягували на рівні переговорної групи України», — додав Вадим Бойченко.

Крім того, окупанти розповсюджують пропаганду та переконують мешканців Маріуполя та Бердянська евакуюватися не до Запоріжжя, а у Мелітополь, звідки — до окупованого Криму. За приблизними оцінками, ще майже 40 тисяч населення вже поїхали до «ДНР» і до Росії.

«Є вже випадки, коли наші працівники, керівники підприємств комунальної сфери чи мої сусіди телефонують нам і просять визволити їх з депортації, в яку вони, на жаль, потрапили не за своїм бажанням», — розповів мер Маріуполя.

Нагадаємо, другий місяць поспіль Маріуполь перебуває у блокаді окупаційних військ рф. До міста не можуть потрапити гуманітарні вантажі з харчами та ліками. Також з блокадного міста не можуть виїхати мирні мешканці.  Росіяни обстрілюють, знищуючи житлові будинки, бомбосховища, де ховаються від обстрілів жінки та діти, знищують лікарні та пологові будинки.

Як повідомляла «Індустріалка», на сьогодні, 5 квітня, в Україні заплановано 7 гуманітарних коридорів. До Запоріжжя планують евакуювати жителів Токмака, Бердянська та Маріуполя.

Також можна дізнатися, якими поїздами можна відправитися в евакуацію із Запоріжжя 5 квітня.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей