Індустріалка - новини Запоріжжя

Корисності
Причини виникнення та способи усунення конденсату на трубах
Поделиться

При експлуатації різних видів труб (каналізаційних, водопровідних, димохідних і т. д.) у багатьох будинках та квартирах відзначається утворення конденсату

Конденсат на трубах сприяє розвитку вогкості та плісняви у приміщенні, а також корозійним процесам на поверхнях труб, у зв’язку з чим дана проблема потребує своєчасного вирішення.

Причини виникнення конденсату на трубах

Конденсат на трубах у ванній, туалеті або на кухні може виникати з низки причин, основні з яких:

  • Погана робота системи вентиляції у квартирі
  • Наявність протікань у сантехнічних приладах та їх деталях
  • Значні температурні перепади у приміщенні
  • Відсутність теплоізоляції на трубах.
  • Близьке розташування ліній холодної та гарячої води одна до одної

Різниця температур є одним із головних факторів, що сприяють утворенню конденсату. Появу крапель провокує різниця температур усередині труби та в приміщенні, або між сусідніми трубами. Якщо труби не мають теплоізоляції, тоді поява конденсату неминуча. Визначити причину утворення конденсату допоможе сантехнік Запоріжжя що зможе також усунути проблему. Обрати сантехніка можна на сайті Кабанчик.

Конденсат на водопровідних трубах, як зазначено вище, нерідко виникає через протікання в сантехніці або неякісної вентиляції в будинку. Температурні коливання всередині приміщень є фактором, що може спричинити появу конденсату на різних видах труб. Поверхнева конденсація за наявності вищевказаних причин характерна як для металевих, так і полімерних трубних виробів.

Як попередити появу конденсату?

Заходи захисту від конденсату на трубах можуть бути різними. Вже при монтажі труб слід пам’ятати, що завжди краще попередити появу подібної проблеми, ніж боротися з наслідками. І одним із найкращих профілактичних способів є теплоізоляція труб. Ізолювати труби від конденсату найлегше готовими трубчастими виробами з таких матеріалів, як спінений поліетилен або синтетичний каучук, пінополіуретан, пластик. Досить зручними у використанні є рулонні та листові теплоізоляційні вироби. При недоступності інших методів, можна скористатися монтажною піною, заповнивши нею простір між трубами.

Іноді можна обійтися і без теплоізоляції, якщо виконати розведення ліній гарячої та холодної води так, щоб вони не були розташовані близько один до одного. У ряді випадків цього виявляється достатньо захисту від конденсату на трубах. Бажано виконати із цією метою відділення стояка холодної води від гарячої.

Ще один спосіб того, як уникнути конденсат на трубах – забезпечення нормальної вентиляції у приміщенні та у житлі в цілому. З цією метою можна встановити витяжку на кухні, додаткову вентиляцію у ванній кімнаті, своєчасно подбати про запобігання засміченню вентиляційних труб.


Комментарии читателей