Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Запорожанки оденут церковь на Хортице
Поделиться

Сегодня запорожские казачки начали вышивать будущую одежду для церкви

Летом участницы группы «Жіноче козацтво» вышивали оберег для Всеукраинской федерации «Спас» — большой рушник. Его освятил  епископ Запорожский и Мелитопольский УПЦ КП Фотий. После чего он предложил запорожским казачкам вышить особенное облачение для церкви Покровы Пресвятой Богородицы на Хортице.  Об этом «Индустриалке» рассказала участница акции, координатор группы «Жіноче козацтво», журналист Елена Шевчук.

Это комплект именно для церковной утвари, а не для священников. Он будет синего цвета — для повседневной службы. Сегодня запорожанки начали работу с вышивки.

-Церковний одяг складається з 6 деталей, — сообщила руководитель проекта, вышивальщица Светлана Павлик. —  Це дві рубашки і дві пелени на царський престол і на жертовник. Ще дві частини — на чашу для причастя.

Запорожанки оденут церковь на Хортице

-Це дуже цікава робота. Будемо вишивати шнурами, золотими нитками. Тут буде багато намистин і стрази, — говорит Елена Шевчук. — Так вийшло, що три рази наші шановні пані з «Союзу українок» зі Львова вишивали дуже багато робіт саме для цього храму. І вперше ми, запоріжанки, вирішили зібратися разом і вишити такий дуже спеціальний одяг для храму Покрови. Основний склад — близько 10 вишивальниць, як професіоналів, так і початківців.

Це церкована вишивка, зразки якищї ми знайшли в спеціальних книгах.

Запорожанки оденут церковь на Хортице

-Техніка називається «вишивка золотими шнурами», — рассказала Светлана Павлик. — Прирівнюється до золотого шиття. Вона не дуже складна, не вимагає якихось особливих умінь. А виглядає цікаво. Ми вибрали таку техніку, щоб якомога больше людей могли долучитися до вишивання.

Після того, як закінчимо вишивку, то деталі треба буде зшити. Поки швачки у нас немає. Але, сподіваємося, що хтось відгукнеться.

Казачки планируют завершить работу до Рождества. И подарить церкви одежду на этот праздник.

Читайте также: В Запорожье показывают красивый свадебный атрибут.

Фото Александра Прилепы

Визу в Англию можно получить просто и без всяких проблем оставив заявку на сайте visasuk.ru.Комментарии читателей