Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура
У Запоріжжі відбудеться свято Сонця та квітів
Поделиться

У Запоріжжі відбудеться фестиваль фольклорних обрядових дій та виставка квітів рідного краю

10 листопада у Палаці культури «Орбіта» відбудеться обласний фестиваль національних фольклорних дитячих колективів «Запорізький Коловрат-2018». Він проводиться в рамках Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки». А також з нагоди відзначення 80-ї річниці утворення Запорізької області.

Організатори — департамент освіти і науки ОДА та обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді.

Не випадково свято отримало таку назву. Коловрат – це знак Сонця, він вважався найпотужнішим. Тому що небесне світило слов’яни називали творцем всього на землі. Оберіг об’єднує в собі чотири стихії, чотири пори року, відповідно до яких учасники представлять календарно-обрядові дійства, різножанрові народні пісні, танці, хороводи.

Учасники фестивалю – учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти та закладів освіти обласного підпорядкування. Про участь у фестивалі заявили біля 500 учасників.

Поряд з цим у фойє проходитиме обласна виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Квітуча Україна». На виставці буде представлено понад 2000 робіт та малюнків із зображенням квітів рідного краю, виготовлених в різних техніках — художнє різьблення по дереву, гончарство, художня кераміка, вироби з тіста, декоративний розпис, живопис, батик тощо.

Переможці фестивалю за бажанням візьмуть участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва «Смарагдові витоки». А виставки — у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Приходьте!

Запрошуємо всіх бажаючих на фестиваль фольклорних обрядових дій та виставку квітів рідного краю. Вони відбудуться у ПК «Орбіта» 10 листопада. Початок о 9.00. Вхід вільний.

Читайте також: У Запоріжжі працює Ярмарок освіти


Комментарии читателей