Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Экономика
Запорожье налаживает сотрудничество с ЕС
Поделиться

Городской голова Запорожья Владимир Буряк встретился с Послом Евросоюза в Украине Хюгом Мингарелли

Во время встречи украинская и европейская стороны обговорили сотрудничество в сферах экономики, образования, охраны окружающей среды и туризма.

— Бюджет міста у нас соціальний. Завдяки децентралізації бюджет розвитку зріс з 300 млн грн до майже мільярда, все інше — виплати, які ідуть на соціальні сфери. Ми рухаємося двома напрямками — це кошти міського бюджету та співпраця з міжнародними фінансовими структурами. Зараз у нас є проекти, які пройшли повну експертну оцінку і ми готові до співпраці, — отметил Владимир Буряк.

Городской голова подчеркнул, что Запорожье уже активно сотрудничает с европейскими структурами:

— В першу чергу, це проекти з термомодернізації будівель, альтернативних видів палива та освітлення. Крім того, ми співпрацюємо з Європейским банком у сфері муніципального транспорту. Плануємо придбати близько 80 одиниць транспорту, у тому числі електробуси за кошти в рамках Кіотського протоколу. Запоріжжя випускає і свій власний трамвай. Ми отримали ліцензію на випуск 50 трамваїв, 4 з них вже курсують. Наш трамвай коштує 5 млн грн, а якщо купувати, то треба 14-21 млн грн.

Отдельно мэр остановился на развитии Международного аэропорта «Запорожье»:

Ми розпочали будівництво нового терміналу аеропорту — бюджет цього проекту складає 600 млн грн. Я впевнений, що через два роки буде новий термінал. В нас є підтримка від державних банків, підписані меморандуми з Ощадбанком, Укргазбанком. Кредитна лінія на місцеві програми, дороги, аеропорт та інше складає 800 млн грн. Наступний крок — створення вантажного терміналу та побудування нової посадкової смуги за міжнародними стандартами. За два роки чистий прибуток аеропорту склав близько 40 млн грн. Це дає можливість залучати кредити для розвитку. Зараз курсують 14 рейсів “Запоріжжя-Стамбул”, відкрили рейс до Тель-Авіву, Батумі, Мінська, розглядаємо питання Барселони. Підписана згода з польською компанією, яка з 2 липня відкриває регулярні рейси на Варшаву.

Владимир Буряк обсудил сотрудничество с Хюгом Мингарелли

Интересовала господина Мингарелли и тема экологии.

— Щодо екології, проведена велика робота. Більше 5 тисяч саджанців кожного року висаджуємо у місті, — рассказал Владимир Буряк. — З 2016 року підписаний меморандум між владою та підприємствами Запоріжжя щодо співпраці на суму більше мільярда гривень, які вони вклали в екомодернізацію своїх підприємств. Вони повністю виконали всі зобов’язання. Минулого року вперше пройшов міжнародний Екофорум, під час якого до меморандуму приєдналися ще 9 підприємств, цього року екологічний форум теж проводимо. Ми використовуємо промислові майданчики й для того, щоб в міжопалювальний сезон люди отримували гарячу воду, підігріту за рахунок вторинного тепла. Комбінат “Запоріжсталь” надає для цього своє втортепло. Це дозволяє місту заощаджувати більше 11 млн кубометрів газу на рік.

Заместитель городского головы Валерий Эделев призвал европейскую сторону оказать поддержку еще в одном важном экологическом проекте.

— По инициативе мэра, на майскую сессию планируем программу по реновация малых и средних рек. Программа требует больших финансовых вливаний в очистку рек и прочее. Существует европейская программа реновации малых рек. Мы хотели быть включены в нее. Но нам сказали, что в программу входят только те реки, которые расположены в ЕС, хотя Днепр тоже европейская река. Прошу рассмотреть возможность, чтобы нашу программу включили и мы получили техническую и финансовую помощь, — обратился к присутствующим Валерий Эделев.

ЕС готов сотрудничать с Запорожьем

Посол Европейского Союза подчеркнул, что ему очень понравился наш город и ЕС заинтересован в сотрудничестве с Запорожьем.

— Я вижу потенциал сотрудничества в сфере экономики, энергоэффективности. Мы поддерживаем процесс децентрализации. Нам нужно продолжать сотрудничество в этом направлении, поскольку все проходит успешно. Мы открыли Центр поддержки бизнеса при Запорожской торгово-промышленной палате. Он обеспечивает консультации, профессиональный рост для лидеров малого и среднего бизнеса. У нас есть также новая программа по профтехобразованию, которая предусматривает переквалификацию сотрудников. Мы помогаем людям, которые пострадали в результате конфликта и переселенцев. Мы готовы делиться опытом и хотим более тесно сотрудничать, чтобы Украина быстрее развивала демократию и интегрировалась в европейский рынок, — сказал Мингарелли.

Читайте также: Мингарелли: Децентрализация стала самой успешной реформой в Украине


Комментарии читателей